2019-2020

SILVER SKATE 31.1.2020

 

Junior C

1. Rosa KARTTUNEN SaTu 49,33

2. Anna SUHONEN VarTa 39,67

3. Roosa JOKI-HOLLANTI VLK 38,00

4. Meri MÄKELÄINEN Keupa HT 36,33

5. Lotta MATILAINEN VarTa 35,67

6. Milma URSIN VarTa 34,67

7. Viivi SEPPÄNEN TaiKa 32,00

8. Jasmin YASAR KuTa 31,67

 

SILVER SKATE 1.2.2020

 

Starlets 2005-2007

 

1. Aino SOIJÄRVI KKJT 43,33

2. Kiira SANDBERG Jeppis 41,67

3. Iina JÄRVINEN KK 38,67

4. Elsa LANGER TL 35,67

5. Anna KOVANEN Keupa HT 31,67

 

 

 

Varkauden Tarmon järjestämät Tähtiluistelut olivat menestyksekäs tapahtuma Keupa HT Taitoluistelijoille.

 

Onnea Meri ja Anna hopeapytyistä ja Emma ja Melissa hyvistä luisteluista!

 

 

Aluejuniorit

 

1. Venla Kettunen VarTa 42,33

2. Meri Mäkeläinen KeuPa HT 41,00 Perusluistelu: 5 2/3

3. Lotta Matilainen VarTa 41,00 Perusluistelu 5 1/3

4. Anna Suhonen VarTa 40,00

5. Milma Ursin VarTa 37,67

6. Veera Hynninen VarTa 37,33

7. Kerttu Vallius LieTa 32,33

 

Tintit 2011

 

1. Vasilisa Mitina JoKa 24,33

2. Oona Berg JyTLS 21,33

3. Emma Kuusjärvi JyTLS 19,33

Luistelujärjestyksessä: 

 Emma Mäkelä KeuPa HT

Nelli Kortelainen IiTa Erityismaininta: Laadukas vaakaliuku

Ada Heinonen JoKa

Melissa Rasinen KeuPa HT

Erin Siikaluoma JyTLS Erika Sabour JyTLS

Milla Laamanen SaTu

Hilma Turtiainen SaTu

Iisa Berg JyTLS Josefiina Jokinen JyTLS  Erityismaininta: Pirteä esitys

 

Taitajat 2007-2008

 

1. Veera Sistonen RU 38,00

2. Anna Kovanen KeuPa HT 35,33

3. Helmi Huopainen VarTa 35,00

4. Noora Pylkkönen VarTa 31,00

5. Ninni Kortelainen IiTa 29,33

6. Noora Kinnunen VarTa 28,67

7. Mira Kaksonen VarTa 23,67

8. Anni Puisto VarTa 23,33

9. Aino Poutiainen VarTa 22,67

 

Hienoa Keupa HT Taitoluistelijat Janina ja Meri!!

 

Tallinna GlissOpen

9.1. - 12.1.2020

Junior B ladies

Result

FPl.NameClubNationPointsFS
1Veera VALKEALAAKSOKooveFIN46.221
2Leia PIIPPOKooveFIN45.302
3Nella VUORIRANTASalpaFIN45.113
4Viola SERGEJEVAGlissEST44.794
5Viivi VAITINNIEMIPoriFIN42.615
6Noora VALKEALAAKSOKooveFIN40.926
7Liisa PIRSKANENKooveFIN39.187
8Kirsi Gertrud MEIGASGlissEST38.828
9Ilona INSLERMANNGlissEST36.769
10Karina ROSTOVTSEVAOilerEST36.7010
11Iida PELTOLAHTLFIN33.3211
12Sofi RANTONENSalpaFIN32.4812
13Senni OJALAHTLFIN32.1713
14Janina HOLOPAINENKeupaFIN28.7414
15Meri MÄKELÄINENKeupaFIN26.5815
16Pinja OLLIKAINENEVTFIN24.8216
17Viktoria SOSHINAnnaEST23.9317
WDNoora SORROLASalpaFIN  

Emma ja Melissa osallistuivat Perungassa järjestettävään Itsenäisyyspäivän kisaan. Järjestäjänä oli tuttuun tapaan Jyväskylän Taitoluisteluseura

 

TULOKSET

SARJA TINTIT 2011

1. Aino Silvennoinen SaTu 24,33

2. Jenna Räisänen SaTu 23,67 pl 4 2/3, es 5 1/3

3. Milda Huopainen SaTu 23,67 pl 4 2/3, es 4 2/3

 

Tyttöjen sarjassa oli 22 osallistujaa ja tintti-sarjojen tapaan tuloksissa ilmoitetaan vain kolme ensimmäistä.

Melissa ja Emma suoriutuivat hienosti kisasta ja iloisin mielin suuntaavaat seuraaviin koitoksiin.

Kiitos valmentajat Nelli ja Riikka!

 

 

Kuopion Taitoluistelijoiden järjestämät Minikarnevaalit 2.11. 2019 oli kotikisojen jälkeen ensimmäinen koitos, johon seurastamme osallistui kilpailijoita eli yksi:-).

 

Janina Holopainen kävi pokkaamassa ykköspaikan Aluejuniorit-sarjassa. Onnea!

 

Aluejuniorit

1. HOLOPAINEN Janina Keupa HT 38,00

2. VALLIUS Kerttu LieTa 34,33

3. YASAR Jasmin KuTa 34,33