2018-2019

MINIKARNEVAALIT 9.3.2019

KUOPIOSSA

 

ALUENOVIISIT

1. Aada PALOSAARI  KuTa  47,67

2.  Meri MÄKELÄINEN  Keupa HT 40,67

3.Lumi REPO  KuTa  37,50

4. Sofia TOROPAINEN SaTu 37,00

5. Helmi VIRTANEN Keupa HT 33,83

6.Jasmin YASAR KuTa 31,33

 

SILMU B

1. Lumia PETSALO KuLS  50,00

2. Evgenia ZHOVTOBRYUKH  JyTLS 45,67

3. Jasmiina KRÖGER  KuLS 45,33

14. Anna Kovanen Keupa HT 24,67

Meri Mäkeläinen Varkaudessa luistellun Itäisen alueen tähtisarjojen finaalissa voittoon sarjassa Aluenoviisit! Onnea!

26.1. 2019

 

1 Meri Mäkeläinen, Keupa HT Taitoluistelijat 42.00

2. Anna Suhonen,  VarTa, 37.00

3. Milma Ursin, VarTa, 36.33

4. Sofia Toropainen, SaTu, 36.33

5. Lumi Repo, KuTa, 31.50

6. Jasmin Yasar, KuTa, 29.00

 

Helmi, Meri ja uusi luistelijamme Janina purjehtivat lahden taakse Tallinnaan Gliss Openiin kilpailemaan.

Onnittelut hyvistä suorituksista!

 

Junior B girls

1Vilhelmiina SALORANTAHTLFIN39.491
2Senni OJALAHTLFIN36.992
3Iiris AROLANTLFIN35.703
4Kristina ZGIRTSAPääsuEST34.904
5Janina HOLOPAINENKeupaFIN30.745
6Nea RAJALATLFIN26.826
7Aino MAAHEIMOVTLFIN25.577
8Jenna STENBERGMJTFIN25.208
9Juliette RATILAINENNTLFIN20.459

Novice B girls

1Kirsi Gertrud MEIGASGlissEST32.471
2Ilona INSLERMANNGlissEST31.212
3Nikija BRICESlidoLAT30.313
4Siiri KATILAINENRiihiFIN28.594
5Sonja ILVONENTLFIN27.765
6Alissa SEIGEROilerEST26.646
7Chloe HODKINSHEGBR26.207
8Julia NIEMIVTLFIN25.418
9Vanilja KUKKONENVTLFIN23.499
10Kiia KARVONENTLFIN22.5910
11Meri MÄKELÄINENKeupaFIN21.3411
12Irena LUKSAnnaEST20.4712
13Anni KUJALANTLFIN20.4213
14Erika AATSINKIMJTFIN19.8314
15Helmi VIRTANENKeupaFIN19.7715
16Laura PEISANENMJTFIN19.40

16

Perinteiset JyTLS:in järjestämät itsenäisyyspäivän kisat luisteltiin 6.12. 2018 Peurungassa.

 

Keuruulta osallistuivat kaikki tällä hetkellä kilpailevat luistelijat.

 

Onnea Meri voitosta! Onnea Helmi, Anna, Milla ja Essi hyvistä suorituksista!

 

ALUENOVIISIT TYTÖT

1.Meri Mäkeläinen, Keupa, 43,33

2.Anna Suhonen, VarTa, 38,67

3.Neea Korkonen, SeiTL, 37,00

4.Lumi Repo, KuTa, 35,67

5.Milma Ursin, VarTa, 35,33

6.Isa Ojajärvi, SeiTL, 34,00

7.Helmi Virtanen, Keupa, 31,33

8.Jasmin Yasar, KuTa, 26,00

 

SILMU B, TYTÖT

1.Evgenia Zhovtobryukh, JyTLS, 44,33

2.Kerttu Silvennoinen, JoKa, 43,67

3.Iina Piiroinen, JoKa, 42,67

10. Anna Kovanen, Keupa, 28, 67

 

ALUESILMUT, TYTÖT

1. Helmiina Vartiainen, VarTa, 40,33

2. Wenla Jalkanen, KuTa,35,67

3. Wilma Jalkanen, KuTa,35,00

11.Essi Kujala, Keupa, 28,00

12.Milla Kivelä, Keupa, 27,67

 

Onnea Meri, Essi ja Milla!

 

ALUENOVIISIT

1.Grundström Milla Koovee 44,33

2.Jenna Saari VLK 43,33

3.Teresa Kotkavaara VLK 42,33

4. Selma Salminen VLK 40,00

5. Meri Mäkeläinen  KeuPa HT 38,00

yhteensä 15 luistelijaa

 

ALUESILMUT

1.Julia Rauhala  SeiTL  39,75

2. Frida Brännbacka  JeS 39,00

3. Eennea Korhonen RauTL  38,25

4.  Elvi Kangas SeiTL 37,75

5. Elsa Niemistö SeiTL 33,25

Hieno eteenulos vaaka

6. Hilla Juntunen OLK  30,00

7. Julia Ahvenniemi SeiTL 29,75

8. Essi Kujala  KeuPa HT 28,00

9. Erica Reinikka  SeiTL 26,75

10. Milla Kivelä KeuPa HT 25,50

11. Joanna-Patricia Pohjola OLK 25,0

 

 

 

Mikkelin Crystal Cup kisattiin jo näin kauden alkumetreillä,

29.-30.9. 2018

 

Keuruulta oli mukana Meri Mäkeläinen sarjassa Novice C.

 

Hienosti kausi alkoi, neljäs sija: onnea!

 

1. Sini Liikola   HeiTa   42,67

2. Julia Forsman   TL   41,00

3. Marianne Kirjavainen   ML   40,33

4. Meri Mäkeläinen   KeupaHT  38,67

11 luistelijaa kilpaili