2017-2018

 

MINIKARNEVAALIT luisteltiin Kuopiossa 17.3. 2018, järjestäjänä Kuopion Taitoluistelijat

 

Onnea hopeasta Meri ja muille myös hyvistä esityksistä ja taisteluista!

 

Minit 2008

 

1. Anzhelika ESKELINEN  JoKa 37.33

2. Sofia RAUTIAINEN  KuLS  37,00

3. Peppi SERTTI  KuTa 36,67

8. Essi KUJALA  Keupa HT  22,67

9. Milla KIVELÄ   Keupa HT  20,00

10. Vilma VANHANEN  Keupa HT 11,33

 

Aluesilmut

 

1. Veera Malinen   KuLs  35,00

2. Iita Sorsa  IiTa  31,67

3. Wilma Jalkanen KuTa 31,67

4. Anna Kovannen Keupa HT  29,00

5. Anna Rönkkö IiTa  26,33

 

Aluenoviisit

 

1. Essi Salonen  IiTa  45,33

2. Meri Mäkeläinen Keupa HT 38,67

3. Katja Korhonen TaiKa 36,00

4. Kiia Ainasto Keupa HT 31,67

5. Iida Huttunen KiuTa 31,67

6. Helmi Virtanen Keupa HT 28,33

 

Tähtisarjojen alufinaalit luisteltiin Kuopiossa 17. - 18.2. 2018

Hyvin meni Keuruun luistelijoilla: Onnea!

 

ALUESILMUT

1. Wenla Jalkanen KuTa 39,33

2. Elsi Konstari JyTLS 37.67

3. Wilma Jalkanen KuTa 36,33

6. Anna Kovanen KeupaHT  28,00

 

ALUENOVIISIT

1. Millie Colling JoKa 46,67

2. Venla Kettunen VarTa 45,33

3. Essi Savolainen IiTa 42,33

5. Meri Mäkeläinen KeupaHT 37,33

7. Kiia Ainasto KeupaHT 34,33

8. Helmi Virtanen KeupaHT 29,33

 

MINIT 2008

1. Sofia Rautiainen KuLS 42,33

2. Helmiina Vartiainen VarTa 40,67

3. Kerttu Silvennoinen JoKa 40,33

12. Milla Kivelä KeupaHT 24,00

13. Vilma Vanhanen KeupaHT 15,33

 

Loppiaisen seutuna kilpailitiin Mikkelissä Crystal Cup. Keuruulta mukana olivat Kiia, Anna ja Essi.

 

Novice C girls

1. Ida Peltola HTL 46,33

2. Essi Savolainen IiTa 45,67

3. Sanni Ripatti ML 43,67

10. Kiia Ainasto  KeuPa HT  36,33

yhteensä 13 kilpailijaa

 

Springs C girls

1. Veera Koskivirta HaTaL 45,00

2. Alisa Norokorpi KTL 44,00

3. Julia Niemi VTL 39,00

6. Anna Kovanen KeuPa 35,33

yhteensä 18 kilpailijaa

 

Cubs 2008 girls

1. Mariia Kharina PetrDU 49,67

2. Karina Innos KoTa 47,00

3. Matilda Utriainen LTL 43,33

33. Essi Kujala Keupa HT 16,00

 

 

 

KUTSUKILPAILU  JYVÄSKYLÄN

LÄHITAPIOLA AREENALLA

6.12.2017

 

Helmille onnea voitosta! Pokaaleja toivat kotiin

myös Meri ja Kiia, hienoa!

Annalle erityismaininta ja

ensimmäinen kisa-AXEL!

Ensimmäisissä kisoissaan luistelivat

Milla, Essi ja Vilma, hienosti luistelitte!

 

TAITAJAT 2003 JA VANH.

1.  Helmi Virtanen  KeuPa HT  33,33

2.  Tea Hotta Diskos  26,33

3.  Elli Kolehmainen   Diskos 23,00

 

MINIT 2008

1.Sofia Rautiainen KuLS 38,00

2.Kerttu Silvennoinen JoKa 37,00

3.Peppi Sertti IiTa 36,67

....

15. Milla Kivelä  Keupa HT   18,33

16. Essi Kujala Keupa HT 15,67

17. Vilma Vanhanen Keupa HT 13,33

 

ALUESILMUT

1. Aleksandra Dudchenko KTL 35,67

2. Aava Honkanen KTL  33,67

3. Aurora Pollari JyTLS 33,33

4. Anna Kovanen Keupa HT 33,00  Iloinen esitys- ERITYISMAININTA

11 luistelijaa

 

ALUENOVIISIT

1. Riia Ollikainen IiTa 42,33

2. Meri Mäkeläinen Keupa HT  35,00

3. Kiia Ainasto Keupa HT 34,67

 

Keupa HT Taitoluistelijoiden kisakausi 2017 - 2018 aloitettiin Seinäjoen kutsukisoista. Hyvin meni kaikilla! Onnea Kiia, Meri ja Anna!

 

SEINÄJOEN KUTSUKILPAILUT  14.–15.10. 2017

Tulokset:

 Aluenoviisit Tytöt

1. Mira Nyberg JeS 45,75

2.Teresa Kotkavaara VLK 40,25

3.Kiia Ainasto KeupaHT 38,50

4.Meri Mäkeläinen KeupaHT 37,25

5.Neea Korkonen SeiTL 35,25

6.Venla Polojärvi RoiTa 34,75

 

Aluesilmut Tytöt

1. Aada Reitti KK 40,50

2.  Maija Luiro RoiTa 37,00

3. Lumi Laurikka UpTL 35,25

4. Valeria Vuorinen UpTL 34,25

5. Petra Havakka UpTL 32,50

6. Anna Kovanen KeupaHT 30,75

7. Unna Aalto UpTL 30,50

8. Elvi Kangas SeiTL 29,25

9. Alina Mäki-Leppilampi KK 29,25

10. Iita Sorsa IiTa 23,75

11. Maija Rajala SeiTL 17,00