Taitoluistelijat

Kiitos päättäjäisiin osallistuneille ja ONNEA palkituille!

Perustelut taitoluisteluväen palkituille tulevat tänne viikonlopun jälkeen.

Emilia Tervo
Milla Joutsi
Jerika Rantanen ja Marika Pölkki
Marika-valmentaja ja Venla Keskinen

KeuPa HT:n kiertopalkinnot::

Kauden uurastaja: Sami Kytölä, Kauden valmentaja: Janne Väliaho, Vuoden taustahenkilö: Soile Vanhanen, Vuoden Aila -Fairplay-henkilö: Marika Pölkki, Kauden huoltaja: Janne Vanhanen (ei kuvassa), Kauden tuomari: Riku Tullila, Vuoden juniori: Eemeli Manni.

Kiitokset kaudesta luistelijoille,

valmentajalle, apuvalmentajille,

vanhemmille, sponsoreille ja pääseuralle!

 

Kauden PÄÄTTÄJÄISET keskiviikkona

16.5. klo 18.00 Yläasteen auditoriossa.

 

TERVETULOA!

 

Tervetuloa luistelemaan!

 

K 1 ryhmässä luistelevat kilpailevat luistelijat.

 

Keväälle perustettiin K 2 ryhmä, johon nousivat Ritti-ryhmän luistelijat.

 

Ritissä luistelevat entiset Tulpit ja luistelukoululaisista halukkaat

jatkavat Tulppi-ryhmänä.

 

POPPI- LUISTELUKOULU ON ALKANUT, MUTTA

RYHMÄÄN VOI TULLA JA SINNE MAHTUU

MUKAAN KESKEN KAUDEN.

 

Kysy lisää ryhmistämme:

Eira Riihimäki: 0400 728586

 

Katso jäävuorot täältä: http://keupaht.sporttisaitti.com/jaavuorot/

Riia Koskinen
Essi Kujala
Helmi Virtanen

KeuPa HT Taitoluistelijoiden

palkitut kaudella 2016-2017

 

Tulppi: Ada Virmalainen ja Riia Koskinen.

 Ritti: Essi Kujala.

 K1: Kiia Ainasto ja Helmi Virtanen. Johtotähti: Nina Lius

 POPPI-luistelukoulu & Leijona-kiekkokoulu: Kaikki palkittiin mitalein ja diplomein

 

Erityismaininta:

Eira Riihimäki ja Ari Fräntilä.

 

Kiertopalkinnot:

Vuoden taustahenkilö: Kasperi Riihimäki.

Vuoden Aila (Fairplay henkilö): Nina Lius.

Koko seuran vuoden juniori: Warttu Riihimäki.

 

 

Kauden talkoolaiset;

 

Pasi Kovanen ja Kati Kujala:

näppärämpiä laatikoiden

taittelijoita saa hakea!

 

Kiitos!

Nauttikaahan loppuviikko hienoista kisasuorituksista.

Kisat alkavat naisten lyhytohjelmalla keskiviikkona. Samana iltana

Kasperi saa kunnian luistella kisojen avajaisohjelmassa.

Aikataulu

Päivitetty 18.3.2017

Keskiviikko 29.3.

Ovet avautuvat päiväkilpailun yleisölle klo 9.40
10.40–16.30 Naiset, lyhytohjelma

Ovet avautuvat iltakilpailun yleisölle klo 16.25
17.15–17.45 Avajaisnäytös
18.10–23.00 Pariluistelu, lyhytohjelma

Torstai 30.3.

Ovet avautuvat päiväkilpailun yleisölle klo 11.10
12.30–17.40 Miehet, lyhytohjelma

Ovet avautuvat iltakilpailun yleisölle klo 17.55
18.55–22.00 Pariluistelu, vapaaohjelma

Perjantai 31.3.

Ovet avautuvat päiväkilpailun yleisölle klo 10.00
11.00–16.00 Jäätanssi, lyhyttanssi

Ovet avautuvat iltakilpailun yleisölle klo 17.00
18.00–22.00 Naiset, vapaaohjelma

Lauantai 1.4.

Ovet avautuvat päiväkilpailun yleisölle klo 9.50
10.50–15.00 Miehet, vapaaohjelma

Ovet avautuvat päiväkilpailun yleisölle klo 15.35
16.35–20.00 Jäätanssi, vapaatanssi

Sunnuntai 2.4.

Ovet avautuvat yleisölle klo 12.30
14.00–16.30 Mestareiden näytös

Tarkemmat aikataulutiedot, osallistujat ja tulokset ISU:n sivulta

 

Tervetuloa KeuPa HT Taitoluistelijoihin ! 

Seuraa meitä instagramissa: @keupahttaitoluistelijat